Продавець VIN-TIK розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1326 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Модні валянки на зиму!

Валянки[1] — теплі повстяні чоботи з зваляною овечої вовни; частіше робляться твердими, але бувають і м'якими, під іншу взуття.

Валянки (піми) — традиційна взуття народів Євразії, яка використовується для ходьби по сухому снігу. Для уповільнення зношування валянки підшивають шкіряною або гумовою підошвою або носять з калошами. Традиційно валянки бувають коричневого, чорного, сірого та білого кольору, але в останні роки випускаються валянки самих різних кольорів. Люди на виробництві валянок традиційно називаються пимокатами (раскатчиками, развальщиками повсті під форми взуття).

 

Історія

 
Російський солдат на лижах і у валянках, 1900-1919.

Прообразом валянок були традиційні повстяні чоботи кочівників Євразії («піми»), історія яких налічує понад 1,5 тисячі років На територію Русі валянки стали проникати в період Золотої Орди через тюркські та монгольські племена, взуття яких називалася «піма». У Росії ж валянки набули широкого поширення лише в першій половині XIX століття, коли їх почали виготовляти промисловим способом. До цього вони були досить дороги і їх могли дозволити собі досить заможні люди. Ускладнення потреб, зростання впливу міських звичаїв на село зумовили зміну постолів валяними чобітьми, а разом з тим і широкий розвиток валяльно-катального виробництва.

Валянки стали менш популярними в останні десятиліття, замінюючись більш легкої і вологостійкої взуттям. Валянки асоціюються з традиційним сільським стилем одягу.

До революції виробництво валянок було зосереджено в Калязинском повіті Тверської губернії, в Семенівському повіті Нижегородської губернії, в Кинешемском повітіПодільської губернії і в селі Кукмор Казанської губернії. У 1900 році на сапого-валяльных фабриках Росії було вироблено 1,4 млн пар валянок на суму 2,1 млн рублів.[2]. У 1900 році пара валянок коштувала 1,5 рубля, в 1912 році — 2 рубля, в кінці 1916 року спекулятивна ціна доходила до 12-18 рублів за пару.

Ярославська губернія з середини XVIII століття є центром валяльного промислу, що було обумовлене розквітом місцевого вівчарства. Вовна овець Романівської породи вважається кращою сировиною для виробництва валянок, так як відрізняється високою «валкоспособностью». В 1904 році в Ярославській губернії було засновано найбільший на той момент підприємство з виробництва валянок — сапоговаляльный завод В. С. Кашина, нині Ярославська фабрика валяного взуття.

Купити валянки Ви можете в нашому інтернет магазині vin-tik.prom.ua за цінами виробника,з доставкою по Україні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner