Модні валянки на зиму!
Валянки[1] — теплі повстяні чоботи з зваляною овечої вовни; частіше робляться твердими, але бувають і м'якими, під іншу взуття.
Валянки (піми) — традиційна взуття народів Євразії, яка використовується для ходьби по сухому снігу. Для уповільнення зношування валянки підшивають шкіряною або гумовою підошвою або носять з калошами. Традиційно валянки бувають коричневого, чорного, сірого та білого кольору, але в останні роки випускаються валянки самих різних кольорів. Люди на виробництві валянок традиційно називаються пимокатами (раскатчиками, развальщиками повсті під форми взуття).
Історія
Прообразом валянок були традиційні повстяні чоботи кочівників Євразії («піми»), історія яких налічує понад 1,5 тисячі років На територію Русі валянки стали проникати в період Золотої Орди через тюркські та монгольські племена, взуття яких називалася «піма». У Росії ж валянки набули широкого поширення лише в першій половині XIX століття, коли їх почали виготовляти промисловим способом. До цього вони були досить дороги і їх могли дозволити собі досить заможні люди. Ускладнення потреб, зростання впливу міських звичаїв на село зумовили зміну постолів валяними чобітьми, а разом з тим і широкий розвиток валяльно-катального виробництва.
Валянки стали менш популярними в останні десятиліття, замінюючись більш легкої і вологостійкої взуттям. Валянки асоціюються з традиційним сільським стилем одягу.
До революції виробництво валянок було зосереджено в Калязинском повіті Тверської губернії, в Семенівському повіті Нижегородської губернії, в Кинешемском повітіПодільської губернії і в селі Кукмор Казанської губернії. У 1900 році на сапого-валяльных фабриках Росії було вироблено 1,4 млн пар валянок на суму 2,1 млн рублів.[2]. У 1900 році пара валянок коштувала 1,5 рубля, в 1912 році — 2 рубля, в кінці 1916 року спекулятивна ціна доходила до 12-18 рублів за пару.
Ярославська губернія з середини XVIII століття є центром валяльного промислу, що було обумовлене розквітом місцевого вівчарства. Вовна овець Романівської породи вважається кращою сировиною для виробництва валянок, так як відрізняється високою «валкоспособностью». В 1904 році в Ярославській губернії було засновано найбільший на той момент підприємство з виробництва валянок — сапоговаляльный завод В. С. Кашина, нині Ярославська фабрика валяного взуття.
Купити валянки Ви можете в нашому інтернет магазині vin-tik.prom.ua за цінами виробника,з доставкою по Україні.
- Як у домашніх умовах приготувати самогон?Рецепти самогона
- Як правильно підібрати гуму на мото техніку?Покришки для мопедів, скутерів, мотоциклів.